top of page
Modern Apartment

Správa bytu pri prenájme
property managment system

Property Managment System

Prináša vám prenájom nehnuteľnosti len samé starosti a nepríjemnosti? Nebaví vás riešiť každý detail osobne s nájomníkom? Žijete v zahraničí a nemáte čas sa prenájmu venovať?  Nechajte to na profesionálov. Zabudnite na sledovanie platieb nájomného, opravy tečúcej batérie či neustále riešenie problémov s nájomníkmi. Ste časovo vyťažení a chcete mať svoju nehnuteľnosť v starostlivosti u profesionálov ?

Chceli by ste mať zabezpečený stáleho nájomníka bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať a zároveň s minimálnym rizikom?

Bytík v Bratislave sa o vašu nehnuteľnosť spoľahlivo postará. 

Property Management System sme vytvorili a v praxi overili práve pre vás. Predstavujeme vám komplexný systém služieb pri prenájme nehnuteľností. Zastrešujeme všetko od prípravy nehnuteľnosti na prenájom, cez inzerciu, celý proces hľadania vhodného podnájomníka, uzatvorenie zmluvy až po prevzatie správy prenájmu. S nami sú osobné stretnutia s nájomníkom či domové schôdze minulosťou.  Naše služby ponúkame v troch rôznych balíkoch na základe veľkosti bytu.

Viac o službe Property Managment 

Sme realitná kancelária, ktorá sa špecializuje na prenájmy a správu prenajatých nehnuteľností. Počas našej aktívnej činnosti sme nadobudli bohaté skúsenosti v oblasti prenájmov bytov, domov a kancelárií. Sme profesionáli v tom, čo robíme. Ponúkame komplexný servis a poradenstvo pri prenájmoch. Poskytujeme nadštandardný prístup či už ide o majiteľov nehnuteľností , alebo podnájomníkov. Urobíme presne to, čo vaša nehnuteľnosť potrebuje, aby sa jej na realitnom trhu dobre darilo a vy ste mohli bez starostí prenajímať. Náš tím tvoria skúsení a ochotní realitní makléri . Právny servis realizujeme v spolupráci s advokátskou kanceláriou. Poctivosť, zmysel pre detail, spolahlivosť a starostlivosť sú základom našej dlhoročnej činnosti. Naším hlavným poslaním je vaša SPOKOJNOSŤ.

Postaráme sa za vás o všetko, čo vaša nehnuteľnosť potrebuje. Ušetríme vám čas, kopu energie a zbavíme vás zbytočného stresu. Pomôžeme vám upraviť byt na prenájom, zabezpečíme potrebné opravy, maľovanie a upratanie. Poradíme vám, ak neviete či v byte máte niečo nechať alebo odsťahovať. Navrhneme spolu výšku nájmu a zálohových platieb. Podnájomníkov vyberáme z internej databázy a po dôkladnej kontrole a preverení. Vypracujeme a ponúkneme vám praxou preverené znenie podnájomnej zmluvy. Po podpise zmluvy za vás prevezmeme všetky starosti spojené s prenájmom, od evidencie platieb, prepisu energií až po komunikáciu s podnájomníkom, riešenie opráv a údržby či zastupovanie na bytových schôdzach a pravidelné kontroly nehnuteľnosti. Vy nemusíte riešiť nič ,MY vyriešime všetko za Vás.

Naše zmluvy a rozsah služieb samozrejme radi prispôsobíme vašim individuálnym požiadavkám .Vieme, že každý vlastník má odlišné predstavy a preferencie. Preto si vyberiete z našej ponuky presne to, čo potrebujete a čo vám bude vyhovovať. Zastupujeme vás pri komunikácii s podnájomníkmi, správcom či úradmi. Samozrejmosťou je odovzdanie a kontrola bytu, predĺženie zmluvy, zabezpečenie nápravy prípadných nedostatkov a pod. Odkontrolujeme platby nájomného a spracujeme vyúčtovanie zálohových platieb za energie. S pokojným svedomím nám môžete zveriť kľúče od vašej nehnuteľnosti. Starosti s prenájmom môžete ZAHODIŤE ZA HLAVU!

Preto, aby vás absolútne nič neprekvapilo. Susedia ktorí sa stažuju, zničený alebo nadmieru opotrebovaný byt, ktorý sa znehodnotil. Nedoplatky na energiách, nájomník, ktorého nie je možné vysťahovať. To je pár príkladov, ako môže vyzerať najhorší scénar prenajímateľa. My vás pred takýmito rizikami ochránime. Máme skúsenosti s prenájmom a správou nehnuteľností ako aj odoborné vedomosti a zručnosti. Poznáme najčastejšie problémy a zákutia pri prenajímaní a vďaka dlhoročným skúsenostiam sme sa naučili ako im predchádzať. Ušetríme váš čas a zbavíme vás starostí ,aj v prípade, ak vám nefunguje váš existujúci nájom .

Ak nemáte prehľad o aktuálnom dianí na trhu a nepoznáte platné zákony týkajúce sa prenájmu, nie je dôvod strácať čas hľadaním detailov. Dajte svoju dôveru profesionálom a využite svoj čas efektívnejšie. Disponujeme všetkými potrebnými znalosťami a skúsenosťami, vďaka čomu vám môžeme garantovať, že všetko prebehne v súlade so zákonom. Nemusíte sa obávať, že niečo prehliadnete pri prenájme svojho majetku. Sledujeme všetky zmeny v zákonoch a situáciu na trhu a taktiež pravidelne aktualizujeme zmluvy a ostatné dokumenty. O všetkých zmenách vás budeme informovať.

Čo obsahuje služba Property Managment ?

Grey Theme Objects

Vyberte si svoj balík Property Managment

Prečo si vybrať balíček Property Managment ?

  • klienti, ktorí chcú mať o svoju investičnú nehnuteľnosť 100% postarané

  • klienti žijúci v zahraničí, vlastniaci nehnuteľnosti na Slovensku

  • klienti, ktorí sú časovo vyťažení a chcú mať svoju nehnuteľnosť v starostlivosti u profesionálov

  • klienti, ktorí nechcú nájsť svoj byt zničený po ukončení nájmu

Property Managment
Silver

Property Managment
Gold

Property Managment
Platinum

Image by Patrick Pankalla

Služba pre garsónky a

1 izbové byty

Image by Emma

Služba vhodná pre 2 a 3 izbový byty

Image by Matt Artz

Služba vhodná pre byty s nájmom vyšším ako 1000 €

Levitating Books

Cenník služieb

Zoznam služieb a cenník balíčkov property managment

Často kladené otázky
FAQ

PROPERTY MANAGEMENT je služba zabezpečujúca efektívnu správu nehnuteľností pri prenájme. Je zameraná na uspokojenie potrieb prenajímateľov, ktorí si prajú stabilný a pravidelný príjem z prenájmu, ale zároveň chcú minimalizovať riziká a starosti s riadením nehnuteľnosti. Property Management poskytuje širokú škálu služieb súvisiacich s prenájmom, ktoré sú nad rámec základných povinností. Zabezpečíme pre vás všetky administratívne úkony a zodpovednosti spojené s nehnuteľnosťou a nájomným vzťahom počas celej doby nájmu.

Výhodou našej služby je zaručenie celoročného prenájmu vašej nehnuteľnosti. Už nemusíte strácať čas čakaním na nového nájomníka ani sa starať o detaily ako výber, dohodnutie ceny či podrobnosti zmluvy. Stačí nám len poslať svoje požiadavky a my sa postaráme o všetko ostatné. S nami môžete mať istotu, že celý proces, od starostlivého výberu nájomníka až po správu prenájmu, bude prebiehať bezstarostne a profesionálne.

Naopak oproti ostatným realitným kanceláriám a bežným službám, Property Management vám prináša ešte viac výhod. Zaručujeme minimálne riziko spojené s ohrozením vášho príjmu z prenájmu, ponúkame profesionálne spracované zmluvy a súvisiace dokumenty a zabezpečenie prenájmu na všetkých úrovniach - technickej, ekonomickej aj právnej. Kontinuálne a komplexné sa staráme o vašu prenajatú nehnuteľnosť. Zabezpečíme napríklad prapis energií, pravidelné kontroly stavu nehnuteľnosti, opravy a upratovanie. Naše služby plne prispôsobíme vašim individuálnym potrebám.

Je to jednoduché. Všetky naše balíky služieb majú rovnaký rozsah a zahŕňajú kompletnú správu vášho bytu v prenájme. Balíky služieb sú len rozdelené podľa veľkosti bytu. Ak plánujete prenajať garsónku alebo jednoizbový byt, môžete si vybrať balík SILVER. Pre dvojizbové a trojizbové byty máme balík GOLD a pre nehnuteľnosti s nájmom vyšším ako 1 000 € mesačne poskytujeme službu PLATINUM.

Môžete tak urobiť kedykoľvek, ale najlepšie je, ak nás oslovíte ešte pred uverejnením ponuky nehnuteľnosti na internete. Vyhnete sa tak zbytočným problémom, nakoľko veľmi dôležitý proces výberu nájomníka prevezmeme za vás a dôsledne záujemcov preveríme. Ideálne je, ak súčasný nájomník podal výpoveď a vy chcete kontinuálne hľadať nového záujemcu o prenájom. Ale samozrejme vieme pomôcť aj s existujúcim nefungujúcim nájmom, či s prenajatím dlhodobo voľnej nehnuteľnosti. Alebo aj v prípade, ak už sami máte záujemcu o prenájom, ale chcete ho preveriť a mať celý prenájom v poriadku po všetkých stránkach.

Kaucia - depozit je zákonom stanovené bezpečnostné opatrenie, ktoré od podnájomníkov vyžadujeme vo výške jednej mesačnej nájomnej platby. Tieto peniaze sú uložené na účet prenajímateľa a slúžia ako záruka v prípade možného poškodenia nehnuteľnosti. Odporúčame, aby sa kaucia nepoužila na posledný mesačný nájom, aby ste mali istotu, že máte k dispozícii nejaké krytie v prípade potreby.

Jednorazovú províziu v sume jednomesačného nájomného platíte až vtedy, ak nájdeme vhodného podnájomcu a uzatvoríme s ním podnájomnú zmluvu. Následne platíte mesačný poplatok, servisnú províziu za naše služby, ktorý závisí od typu balíka služieb. Pri balíku SILVER je to suma 35 € mesačne, v prípade služby GOLD je to 9 % z celkového mesačného nájomného a pri služby PLATINUM je to suma 99 € mesačne.

Môže nastať aj takáto situácia, čo je však dôkazom toho, že proces výberu podnájomníka vykonávame skutočne dôsledne s dôrazom na to, aby sme vybrali kvalitne a váš prenájom mohol fungovať dlhodobo. Prax nám ukázala, že nehnuteľnosť ťažšie prenajmeme v menej atraktívnych lokalitách alebo pri chybne stanovenej cene prenájmu. Robíme všetko pre to, aby táto situácia nenastala. Už pred podpisom mandátnej zmluvy vás oboznámime s marketingovým plánom prenájmu nehnuteľnosti, kde sú uvedené všetky činnosti, ktoré budeme realizovať. Ak nehnuteľnosť neprenajmeme ani do troch mesiacov od podpisu kontraktu, naša spolupráca automaticky zaniká a vy nič neplatíte.

Aj túto požiadavku vieme bez problémov vyriešiť. Ak sa rozhodnete byt predať, existuje viac možností. Môžeme robiť obhliadky aj počas trvania podnájomného vzťahu alebo súčasný podnájomný vzťah ukončíme a byt predávame bez podnájomníkov. Vo výnimočnej situácii sa dá dohodnúť na predaji nehnuteľnosti aj s aktuálnym nájomným vzťahom.

Na začiatku našej činnosti v roku 2006 sme začali s myšlienkou „plynulého“ nájmu a dodnes máme veľa prenájmov, ktoré stále fungujú. Stále sa snažíme zabezpečiť, aby boli naše nehnuteľnosti takmer neustále obsadené, aby sme vám poskytli maximálny úžitok z prenájmu. Priemerné trvanie nájmu nami spravovanej nehnuteľnosti je 3,5 roka.

Notepad on Desk

Jednoducho, kontaktujte nás buď telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára. S dohodnutím si osobného stretnutia si prejdeme detailne vaše požiadavky. Uvedomujeme si, že každý prenajímateľ má odlišné predstavy o prenájme, a preto budeme flexibilní a urobíme všetko potrebné pre vašu nehnuteľnosť.

Službu môžete kedykoľvek ukončiť. Nemáme záujem o nespokojných klientov, práve naopak – žijeme z kladných referencií a záleží nám na tom, aby naši klienti boli spokojní. Pri skončení zmluvného vzťahu nie sme zástancami žiadnych zmluvných pokút. Jediné, na čo si robíme nárok, je, že do skončenia nami sprostredkovaného podnájmu nám budete vyplácať dohodnutú províziu.

Všetky úkony súvisiace s výberom a preverením podnájomníkov vykonávame za vás. Pokiaľ nemáte záujem, vôbec s nimi nemusíte prísť do kontaktu. Samozrejme rešpektujeme to, že niektorí prenajímatelia chcú vidieť svojich podnájomníkov, ktorí budú užívať byt a ich požiadavke vyhovieme. S podnájomníkmi sa môžete stretnúť pri obhliadkach, pred podpisom podnájomnej zmluvy alebo pri odovzdávaní nehnuteľnosti.

Nie je. Dokonca to ani neodporúčame, pretože vieme,že prenajímateľ má často veľkú emocionálnu väzbu na svoje vlastníctvo a to môže potenciálnych podnájomcov odradiť. Mesačné kontroly, obmedzenia a príkazy môžu vzbudiť obavy u budúcich nájomníkov, preto vám odporúčame zveriť prezentáciu nehnuteľnosti skúsenému a certifikovanému realitnému agentovi, ktorý urobí všetko pre to, aby sme nehnuteľnosť čo najrýchlejšie obsadili serióznym nájomníkom.

Naša realitná kancelária Bytík v Bratislave sa špecializuje na prenájmy a správu prenajatých nehnuteľností. Počas našej činnosti v realitách sme získali veľa skúseností v oblasti prenájmov bytov, domov a kancelárií. Sme špičkoví profesionáli vo svojom obore a ponúkame komplexný servis a poradenstvo v oblasti prenájmov. Bez ohľadu na to, či ste prenajímateľom alebo podnájomníkom, naše nadštandardné služby a prístup budú spĺňať vaše očakávania. Vedome sa sústredíme na to, čo je pre vašu nehnuteľnosť najlepšie, aby sa na trhu prejavila v najlepšom svetle. Náš tím tvoria skúsení realitní makléri a obchodníci, a právne zabezpečenie zaisťuje naša spolupráca s advokátskou kanceláriou. Základom našej dlhoročnej činnosti sú poctivosť, integrita a starostlivosť. Pretože vaša spokojnosť je naším hlavným poslaním.

Napíšte nám a my vám zavoláme.

Vložte svoju ponuku

Váš email je už na ceste k nám :) , čoskoro Vás budeme kontaktovať

Kontaktujte nás

Ak máte ešte otázky, alebo nás chcete kontaktovať priamo, neváhjate nám zavolať

bottom of page